AdminReal - správa nemovitostí
Přihlásit se

VÍTEJTE NA PORTÁLU SPRÁVY NEMOVITOSTÍ !

Online správa je aplikace vyvíjená společností ADMINREAL, s. r. o., která Vám usnadní orientaci v agendě Vašeho bytového domu.

To vše jednoduše a přehledně.


Přihlašte se

Aktuálně

07. 06. 2016

Projednávala se nedávno nějaká změna pozemku/domu/silnice/chodníku atp. ve Vašem okolí na radnici? Na webu www.mapasamospravy.cz můžete jednoduše sledovat změny v územním plánu - nově v beta verzi po celé ČR!

30. 05. 2016

Zajímáte se, zda lze v případě prodeje či pronájmu jednotky nahradit PENB vyúčtováním energií za 3 roky. Ano, lze. Ovšem jen za předpokladu, že požádáte o PENB své SVJ, pokud jej nedostanete, nahradíte jej vyúčtováním energií za 3 roky. Ovšem jste-li zástupce SVJ - hrozí Vám (SVJ) za nevydání PENB pokuta od Státní energetické inspekce (SEI) až do výše 100 tis. Kč. SEI má možnost kontroly vzhledem k povinnosti energetických specialistů evidovat PENB elektronicky v centrální databázi.

16. 05. 2016

Právě v těchto dnech přicházejí poplatníkům daně z nemovitých věcí složenky s aktuální výší jejich daňové povinnosti. Daň je třeba uhradit do 31. května 2016, v tento den už ale musí být příslušná částka připsána na účet finančního úřadu. Poplatky z prodlení hrozí při zpoždění delším než 4 pracovní dny.

19. 04. 2016

Změna v placení daně při koupi nemovitosti nastane asi až od září 2016. Nově bude daň z nabytí nemovitých věcí platit kupující. Vláda si od této změny slibuje větší jednoznačnost zákona i lepší výběr daně. Současný zákon dává možnost oběma stranám transakce, aby se dohodly, která z nich daň zaplatí (zpravidla ji platí prodávající a kupující je v pozici ručitele).

30. 03. 2016

Z novely zákona o účetnictví vyplývá povinnost společenství vlastníků jednotek zveřejnit účetní závěrku uložením do sbírky listin v rejstříku společenství vlastníků, a to účetní závěrku za rok 2014 do 31. března 2016, účetní uzávěrku rok 2015 do 30. listopadu 2017. Tuto novou povinnost SVJ potvrdilo Ministerstvo financí dopisem č.j. MF-48739/2015/28 ze dne 3. 11. 2015.

02. 03. 2016

Z usnesení ÚS vyplývá, že se i na jednotky vzniklé v režimu zákona č. 72/1994 Sb. aplikuje úprava NOZ konkretně ustanovení § 1186, a že se tedy i SVJ vzniklá před účinností NOZ řídí „Bytovým spoluvlastnic­tvím“ NOZ.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace